Polski hotel w Austriackich Alpach

www.hotelalpinum.com

Specjalna oferta dla uzdolnionych dzieci i młodzieży

Specjalna oferta dla dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie: instrumentalistów, wokalistów, tancerzy, aktorów, plastyków. Warsztaty prowadzone przez profesjonalnych animatorów sztuki.

 

Miejsce:

Hotel „Alpinum″ - Karyntia - Austria

Termin / Trasa autokaru:

Turnus I: 17-27.07.2017 / Bydgoszcz - Poznań - Wrocław
Turnus II: 31.07-10.08.2017 / Warszawa - Łódź - Częstochowa - Katowice
Turnus III: 11-21.08.2017 / Lublin - Rzeszów - Kraków - Katowice
Turnus IV: 19-29.08.2017 / Warszawa - Łódź - Częstochowa - Katowice

Wiek uczestników:

10-18 lat

Koszt obozu:

1705  zł / os. (w koszt wliczona jest już obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

Cena zawiera:

 • Transport autokarowy zgodnie z planem
 • 8 noclegów (zakwaterowanie w pokojach 4,5 osobowych z łazienkami i TV sat. także z polskimi programami, większość pokoi z tarasem i widokiem na Alpy i Ossiacher See)
 • 8 śniadań (bardzo urozmaicony bufet), 8 lunchów (pakiet w formie suchego prowiantu + napój), 8  ciepłych obiadokolacji
 • Zajęcia w grupach tematycznych z profesjonalnymi animatorami sztuki
 • Kanapki na drogę powrotną , ciepły posiłek w drodze powrotnej
 • Realizację bardzo bogatego programu turystycznego
 • Wiele zajęć animacyjnych m.in. dyskoteki, karaoke, zajęcia sportowe, ognisko, grill party, projekcje filmów itd.
 • Ubezpieczenie KL, NNW
 • Opiekę rezydenta oraz doświadczonych wychowawców

Wydatki programowe obligatoryjne:

 • Karta Karyntii niezbędna do realizacji bardzo bogatego programu turystycznego z biletami wstępów włącznie,
  a także zjazdu gondolami, rejsu statkami itd. Dzieci do lat 15 - 24 €, Młodzież do lat 19 - 32 €
 • Wycieczka do Wenecji - 40 €
 • Minimundus - 5,50 €

Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu na miejscu w hotelu.

Wydatki programowe nie obligatoryjne:

 • Zjeżdżalnia Pyramiden Kogel ok. 4 €
 • Park Linowy / Gokarty ok. 20 €
 • Plater – Wiedeński Park Rozrywki ok. 5 - 20 €

Sugerowane kieszonkowe:

50 €

Uwaga!

Uczestnicy obozu powinni posiadać: paszport lub dowód osobisty, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, własne instrumenty muzyczne, obuwie i strój sportowy, bidon na napoje, nakrycie głowy. Organizator zastrzega wprowadzenie dopłaty kursowej
w przypadku zmiany kursu PLN do Euro powyżej 4,5 zł / 1 €.

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg. rozkładu:

Turnus I: Bydgoszcz - 19:00; Poznań - 22:00; Wrocław - 24:00
Turnus II: Warszawa - 18:00; Łódź - 20:00; Częstochowa - 22:30; Katowice - 24:00
Turnus III: Lublin - 16:30; Rzeszów - 20:00; Kraków - 22:30; Katowice - 24:00
Turnus IV: Warszawa - 18:00; Łódź - 20:00; Częstochowa - 22:30; Katowice - 24:00

Z pozostałych miast w Polsce możliwe dojazdy antenowe. Przy grupach powyżej 30 osób dojazdy antenowe bezpłatne. W przypadku mniejszej ilości osób (minimum 10) koszt połączenia tranzytowego określa specjalny taryfikator. Przy grupach 40 osobowych plan podróży zostanie dopasowany indywidualnie do grupy.

Dzień 2

Przyjazd do Graz. Spacer po przepięknej starówce, wejście na Górę Zamkową, gdzie zobaczymy Uhrturm - słynną wieżę zegarową, a w miarę wolnego czasu także Twierdzę Riegersburg. Przejazd do Villach, zakwaterowanie w hotelu Alpinum. Obiadokolacja, dyskoteka.

Dzień 3

Śniadanie, rejs statkiem po Ossiacher See, wycieczka do zamku Landskron, a następnie do rezerwatu makaków - jednego z dwóch miejsc na świecie, gdzie małpki te żyją na wolności, a dzięki swoim treserom dają niepowtarzalny godzinny pokaz, lunch (kanapki, napój), w miarę wolnego czasu relaks nad jeziorem, zajęcia artystyczne w grupach tematycznych z instruktorami, ciepła obiadokolacja, karaoke.

Dzień 4

Śniadanie, czynny wypoczynek na kąpielisku: plażowanie, gry i zabawy sportowe, lunch (kanapki, napój), zajęcia artystyczne w grupach tematycznych z instruktorami, ciepła obiadokolacja, gry oraz zabawy sportowe.

Dzień 5

Całodzienna super wycieczka. Najpierw przejazd fascynującą trasą widokową, krainą wodospadów wysokich nawet do 350 m . Następnie zwiedzanie cudu inżynierii - fantastycznej zapory w Dolinie Spadającej Wody. Później Muzeum Porsche w Gmund. W przypadku wolnego czasu także relaks nad alpejskim basenem w Gmund. Lunch (kanapki, napój), a po powrocie do hotelu ciepła obiadokolacja oraz bal przebierańców.

Dzień 6

Śniadanie, czynny wypoczynek na kąpielisku: plażowanie, gry i zabawy sportowe, lunch (kanapki, napój),  zajęcia artystyczne w grupach tematycznych z instruktorami, ciepła obiadokolacja turnieje sportowe.

Dzień 7

Śniadanie, całodzienna wycieczka do Wenecji. Zwiedzanie Wenecji z przewodnikiem. W Wenecji zobaczymy min: Kościół San Rocco, Bazylikę dei  Frari, Ponte Rialto, Most Westchnień, Plac św. Marka, Pałac Dożów. W drodze powrotnej Quiz z wiedzy o Wenecji z nagrodami Lunch (kanapki, napój). Po powrocie ciepła obiadokolacja. Opłata za wycieczkę 40 €.

Dzień 8

Śniadanie, wycieczka do Klagenfurtu: wizyta w najsłynniejszym austriackim Terrarium, a następnie Minimundus - świat w miniaturze - rewelacyjne miejsce, które trzeba zobaczyć (kieszonkowe na dopłatę do biletu wstępu 5,50 euro). W miarę wolnego czasu dodatkowo w drodze powrotnej wjazd windą na wieżę widokową Pyramidenkogel. Dla chętnych i odważnych za dodatkową opłatą ok. 4 € zjazd zjeżdżalnią poduchową z samego szczytu wieży - 80 m zjazdu. Lunch (kanapki, napój). Po powrocie ciepła obiadokolacja. Potem zajęcia artystyczne z instruktorami,  wieczorem karaoke.

Dzień 9

Śniadanie, czynny wypoczynek na kąpielisku: plażowanie gry i zabawy sportowe, lunch (kanapki, napój), zajęcia rekreacyjno - sportowe na terenie ośrodka, obiadokolacja w formie grill party (jest to forma biesiady na wolnym powietrzu przy otwartym palenisku). Grill Party zakończą występy artystyczne, wystawa plastyczna oraz dyskoteka.

Dzień 10

Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną, Runda autokarowa ulicami Wiednia obok najwspanialszych zabytków tego miasta, dwu godzinny czas wolny w jednym z największych lunaparków Europy „Prater” atrakcje lunaparku są dodatkowo płatne ok. 3-5 euro. Dalszy przejazd przez Austrię, Czechy. W drodze ciepły posiłek.

Dzień 11

Przyjazd na miejsce w godzinach porannych.

TOP